W dniach 24, 25, 26 i 29 sierpnia 2022 r. odbyły się w Mielcu, Przemyślu, Rzeszowie i Krośnie narady inaugurujące rok szkolny 2022/2023 dla dyrektorów szkół i placówek oraz przedstawicieli organów prowadzących szkoły.
W poniedziałek 1 sierpnia br. w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów odbył się uroczysty Apel Poległych oraz złożenie wiązanek i kwiatów pod pomnikiem. W uroczystości wzięła udział Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Organizatorami wydarzenia byli: Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Podkarpacki, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, Dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.
22 lipca 2022 r. Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty uczestniczyła w posiedzeniu Zarządu Województwa Podkarpackiego w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Posiedzenie zarządu województwa poświęcone było w całości omówieniu tego, na jakim etapie są prace dotyczące centrum oraz jak w przyszłości ma funkcjonować nowa placówka.
Na skwerze Millenium Hall w Rzeszowie w piątek 24 czerwca br. miał miejsce piknik "Bezpieczne wakacje z mundurem". Podczas pikniku odbyły się pokazy walki w mieście z użyciem środków pozoracji pola walki oraz pokaz dynamiczny technik alpinistycznych. Na terenie skweru znajdowały się punkty promocyjno-rekrutacyjne do służby wojskowej, stoiska informacyjno-edukacyjne Policji, Straży Pożarnej i Wojska Polskiego. W pikniku wzięły udział Pani Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki oraz Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty.
24 czerwca br. w sali widowiskowej GCKSiR Gminy Świlcza z siedzibą w Trzcianie miały miejsce gminne obchody zakończenia roku szkolnego 2021/2022. W imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty w spotkaniu wzięła udział Pani Małgorzata Nowińska-Zgurska Zastępca Dyrektora Wydziału Jakości i Zarządzania Edukacją Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Część artystyczna została przygotowana przez dzieci z Przedszkola w Trzcianie. 9 absolwentom klas VIII, którzy w tym roku szkolnym pracowali wyjątkowo pilnie, została przyznana specjalna nagroda Wójta Gminy Świlcza „Złote Pióro".
Dzień zakończenia roku szkolnego był ostatnim dniem pracy Pani Zofii Smagały Dyrektora Przedszkola i Żłobka Gminnego w Trzcianie, która po 40 latach pracy zdecydowała się przejść na emeryturę. W imieniu Pani Kurator Panią Zofię Smagałę pożegnała Pani Małgorzata Nowińska-Zgurska, która wyraziła uznanie za profesjonalizm oraz zaangażowanie w sprawy kształcenia i wychowania dzieci.
23 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Dydni odbyła się konferencja pt. "Dostępność i edukacja włączająca - szanse i zagrożenia". W konferencji, na zaproszenie Wójta Gminy Dydnia, uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Pani Grażyna Tereszkiewicz wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, która wystąpiła z prelekcją "Edukacja włączająca w organizacji kształcenia specjalnego i udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej".




