W piątek 13 stycznia br. w Sali Audytoryjnej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Konkursu Historyczno-Religijnego „1050-lecie Chrztu Polski”. W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty.  Organizatorami konkursu było Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.W dniu 12 stycznia br. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu odbyła się gala podsumowująca Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. W imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty w spotkaniu wzięła udział Pani Maria Gugała-Chmiel wizytator tarnobrzeskiego Oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli w  środę 11 stycznia br. odbyła się konferencja pt. „Świat po drugiej stronie lustra. Dziecko ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera w domu, szkole i środowisku”. W konferencji, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Stalowej Woli, wzięła udział Pani Alicja Żyrek – starszy wizytator tarnobrzeskiego Oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W dniu 9 stycznia 2017 r. w Gimnazjum Nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie odbyło się ogłoszenie wyników XXIV Wojewódzkiego  Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W spotkaniu wzięła udział Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty.