12 października br. w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej, w których w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty udział wzięła Pani Bożena Pasieka Dyrektor Wydziału Jakości i Zarządzania Edukacją. 

11 października br. w siedzibie Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie odbyło się uroczyste Memorandum o współpracy w zakresie rozwijania nowych technologii cyfrowych w edukacji. Na zaproszenie Dyrektora PPW w Rzeszowie w spotkaniu uczestniczył Pan Stanisław Fundakowski Wicekurator Oświaty. 

10 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku miała miejsce uroczystość poświęcenia sztandaru wraz z wbiciem pamiątkowego gwoździa w drzewiec oraz otwarcia boiska szkolnego i parkingu przy szkole. Na zaproszenie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Młodzieży Szkoły w uroczystości uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. 



W dniu 7 października br. w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbył się Festiwal Techniki, któremu towarzyszyły pokazy nowości technologicznych, konstrukcji modeli dronów, robotów i  osiągnięć uczniów w tej dziedzinie. W imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty w wydarzeniu tym uczestniczyła Pani Bernadeta Jasińska Kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją w Przemyślu.  

7 października br. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej miała miejsce 72. Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza. Na zaproszenie Rektora, Rady Uczelni i Senatu Politechniki Rzeszowskiej w inauguracji wzięła udział Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. 

6 października br. w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja poświęcona bł. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z okazji 68. rocznicy uwięzienia Prymasa w klasztorze franciszkanów w Prudniku "Polska jutra w kulturze - interdyscyplinarny, międzypokoleniowy projekt edukacyjny". Na zaproszenie Pana Michała Sieka Opolskiego Kuratora Oświaty w konferencji uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Wieczorem w dniu poprzedzającym konferencję w Prudnickim Ośrodku Kultury został wystawiony monodram w wykonaniu Piotra Piechy pt. "Zapiski więzienne", ukazujący prudnicki okres odosobnienia Prymasa Wyszyńskiego. 

5 października br. w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023. Na zaproszenie Rektora oraz Senatu uczelni w inauguracji uczestniczył Pan Stanisław Fundakowski Wicekurator Oświaty. 

W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 3 października br. odbyło się spotkanie Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki, podczas którego zostały omówione problemy nurtujące młodzież w szkołach i placówkach. Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty,  było Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. 

W dniu 2 października br. miała miejsce  uroczystość przyjęcia sztandaru i nadania imienia św. Michała Archanioła Szkole Podstawowej w Ostrowie (Gmina Radymno). W imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty  w uroczystości uczestniczyła Pani Bernadeta Jasińska Kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją w Przemyślu.



1 października br. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023. Na zaproszenie Rektora i Senatu Uniwersytetu w Inauguracji wzięła udział Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Wykład Inauguracyjny pt. „Wolność słowa i wolność twórczości artystycznej w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” wygłosił Pan Mirosław Czarnek Minister Edukacji i Nauki.